دانلود حل تمرین درس تحلیل غیر ارتجاعی

دانلود حل تمرین درس تحلیل غیر ارتجاعی

دانلود حل تمرین درس تحلیل غیر ارتجاعی

از آنجا که فلسفه طراحی براساس مقاومت با محدودیت هایی مواجه بود، فلسفه طراحی براساس عملکرد با تغییر نگرش در طراحی لرزه ای، نحوه تحلیل و طراحی سازه را دگرگون ساخته است. با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایران و نیز وجود گسل های فراوان، وقوع زلزله های شدید و نسبتا شدید، دور از انتظار نیست. از این رو توجه ویژه به آثار مخرب ناشی از پدیده زلزله، در فعالیت های صنعت ساخت و ساز حائز اهمیت است. از طرفی ماحصل هر پژوهش علمی که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در قالب پایان نامه تعریف می گردد، چاپ مقالات در مجله های معتبر است.
با توجه به محدودیت امکانات آزمایشگاهی در اکثر دانشگاه های کشور، مطالعات تحلیلی با اقبال بیشتری در روند پژوهش مواجه شده اند. به همین منظور جهت کاربردی شدن نتایج مطالعات در پروژه های عملی و اجرایی، می بایست رفتار غیر ارتجاعی سازه همچون: تسلیم و شکست پلاستیک، رفتار غیرخطی مصالح و هندسه مقاطع، در مدل سازی و تحلیل در نظر گرفته شوند.
از این رو با توجه به اهمیت شناخت و استفاده از روش های تحلیل غیر ارتجاعی، در این مبحث با ویژگی های متعارف مصالح اعم از: نمودارهای تنش – کرنش، انواع مدل های مصالح، رفتار مصالح تحت تنش های ترکیبی، رفتار غیر ارتجاعی هندسه مقاطع، روابط لنگر انحنا برای تیر و ستون و انواع مقاطع و مصالح، شکل پذیری و ظرفیت پلاستیک، قضایا و روش های تحلیل غیر ارتجاعی، مبانی و کاربرد آیین نامه های اجرایی جهت مدل سازی رفتار المان های غیر ارتجاعی و مقدمات انجام تحلیل های لازم در نرم افزارهای مهندسی آشنایی خواهید یافت.
مطالعه این مبحث به تمامی دانشجویان کارشناسی مهندسی عمران علاقه مند به مباحث غیرخطی سازه ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی عمران، بالاخص دانشجویان گرایش مهندسی سازه و مهندسی زلزله و تمامی مهندسین عمران بالاخص طراحان گرامی توصیه می گردد.

معرفی نکات و حل تمرینات درس تحلیل غیر ارتجاعی (تایپ شده)

 

» فهرست مطالب:

  • بخش اول: مفصل پلاستیک
  • بخش دوم: تیرهای ساده
  • بخش سوم: قاب ساده
  • بخش چهارم: قاب شیبدار
  • بخش پنجم: تیرهای غیر ساده (سرتاسری)
  • بخش ششم: قاب غیر ساده (چند دهانه و چند طبقه)

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: