دانلود برنامه زمانبندی ساختمان ۵ طبقه (یک طبقه زیر زمین + یک طبقه همکف)

دانلود برنامه زمانبندی ساختمان ۵ طبقه (یک طبقه زیر زمین + یک طبقه همکف)

دانلود برنامه زمانبندی ساختمان ۵ طبقه (یک طبقه زیر زمین + یک طبقه همکف)

زمانبندی پروژه از جمله کارهای مهم و ضروری در اجرای هر پروژه بوده که بدون شک بدون تهیه برنامه زمانبندی مجریان طرح در طول فرآیند اجرای پروژه به مشکل برخواهند خورد. از این رو لازمه اجرای هر پروژه بطور دقیق و اصولی تهیه برنامه زمانبندی پروژه به همراه کنترل پروژه طبق برنامه خواهد بود.
مدیریت مؤثر پروژه یک اصل کلیدی در هر پروژه مهندسی است. زمان بندی پروژه یکی از ابزار بسیار مهم است که در برنامه ریزی و پی گیری فعالیت های پروژه در طی یک بازه زمانی مشخص استفاده می شود. روش های تعیین مسیر بحرانی سبب می شوند تا اعضای تیم پروژه بتوانند فعالیت هایی را که در مسیر بحرانی قرار دارند و نمی توان آنها را به تأخیر انداخت، مگر اینکه کل پروژه با تأخیر روبرو شود، شناسایی کنند. فعالیت هایی که در مسیر بحرانی قرار نگرفته اند را می توان در گروه فعالیت های شناور قرار داد.
نوع برنامه‌ی زمان‌بندی که توسط پیمانکار استفاده می‌شود، ممکن است در اسناد پیمان مشخص شده باشد و یا توسط خود پیمانکار انتخاب شود. نوع و شکل برنامه زمان‌بندی باید همچون یک ابزار ارتباطی خوب عمل کند و امکان مدیریت صحیح منابع را نیز فراهم آورد. بنابراین روشن بودن و درک برنامه‌ی زمان‌بندی توسط طرفین پیمان امری بحرانی محسوب می‌شود.

  • نوع فایل: XLSX
  • زبان: فارسی

پروژه مذکور در رابطه با یک ساختمان مسکونی می باشد. ابعاد زمین  12.5×41.4 و مساحت زمین  517.5 متر مربع می باشد که یک متر اصلاحی دارد و مساحت زمین پس از اصلاحی برابر ۵۰۵ متر مربع می باشد. پروژه شامل ۷ طبقه بوده ، یک طبقه زیر زمین ، یک طبقه همکف  و ۵ طبقه که هر طبقه ۴ واحد مسکونی دارد ، در نتیجه پروژه یک ساختمان ۲۰ واحدی با موقعیت اداری میباشد.
عمق خاکبرداری با احتساب ضخامت فونداسیون و ۵۰ سانتیمتر کفسازی روی  فونداسیون برابر ۳٫۵ متر می باشد. قابل ذکر است که نوع خاک منطقه مطابق دفترچه مکانیک خاک نوع II در نظر گرفته شده ، اسکلت سازه به صورت فلزی و نوع سقف آن عرشه فولادی می باشد.

 تاسیسات در نظر گرفته شده برای سرمایش و گرمایش واحدها سیستم پکیج و داکت اسپلیت بوده که به صورت مجزا برای هر واحد طراحی گردیده و در زیر زمین موتورخانه نداریم. 

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: