دانلود جزوه آموزشی استاندارد قطعات و مواد ساخته شده

دانلود جزوه آموزشی استاندارد قطعات و مواد ساخته شده

دانلود جزوه آموزشی استاندارد قطعات و مواد ساخته شده

بطور کلی قطعات فلزی مطابق استاندارد مختلف دنیا از فلزات آهنی و فلزات رنگی ساخته و تولید می شود. اکثر قطعات مورد استفاده در صنایع نفت و گاز از نوع فلنج های فولادی و اس تنلس استیل و یا فلزات رنگی مانند برنج و برنز و همچنین اتصالات لوله ها هم بطریقه آهنگری و هم و API و BSI بطریقه نوردی تولید می شوند که تمام قطعات تولید شده مطابق استانداردهای و استاندارد ANSI و ASME و (ISO) و ایزو Euro Norm و AFNOR و DIN و ASTM ایتالیائی میباشد.
ساخت و تولید قطعات در فصل های مختلف تولید فولاد کربنی و فولادهای آلیاژی و سپس خلاصه از ساخت فلزات رنگی مورد بررسی قرار می گیرد. این فلزات که از آن ها و فلزات (Ferrous Metals) قطعات و تجهیزات مختلف تو لید می شوند به فلزات آهنی تقسیم میشوند. آلیاژ این فلزات در صنایع نفت و گاز و صنایع (Non Ferrous Metals) غیرآهنی شیمیائی و پتروشیمی و ماشین آلات و کارخانجات کاغذسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
از خانواده فلزات آهنی چدن های خاکستری و چدن های داکتیل نیز در ساخت پمپ ها بکار میروند که تولید می شود. اصولا طبق استانداردهای ASTM تجهیزات مختلفی در صنایع فوق الذکر مانند شیرهای اطمینان و سایر شیرهای گوناگون که طبق استاندارد بین المللی در تیپ های مختلفی ساخته و به بازار عرضه میشود.
در چند فصل این تجهیزات از پیچ و مهره و بولت گرفته تا مخازن از نظر استاندارد بودن مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت و در آخر اشاره نیز به استانداردهای ایمنی نیز خواهد شد.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: