دانلود جزوه نکات کلیدی درس فولاد جهت آزمون محاسبات نظام مهندسی

دانلود جزوه نکات کلیدی درس فولاد جهت آزمون محاسبات نظام مهندسی

دانلود جزوه نکات کلیدی درس فولاد جهت آزمون محاسبات نظام مهندسی

مهم ترین اصل برای مطالعه آزمون محاسبات نظام مهندسی، دقیق خواندن است. شما باید مباحث آیین نامه را خیلی عمیق مطالعه کنید و همه بندها و تبصره های آن را حداقل یکبار بخوانید تا آمادگی لازم جهت مطرح شدن سوالات جدید از یک بند را داشته باشید. در جلسه آزمون نظام مهندسی به علت وقت کمی که دارید باید به محض دیدن سوال، محل بند مربوط به آن در آیین نامه به ذهنتان برسد. خیلی ها بعد از خواندن صورت سوال، بخش زیادی از وقت خود را صرف پیدا کردن بند مربوط به آن در آیین نامه می کنند و همین مسئله باعث هدر رفت فرصت زیادی از آن ها می شود. بنابراین باید سعی کنید تا جایی که می توانید بر تمام بندهای آیین نامه اشراف کامل داشته باشید و آن ها را دقیق،  عمیق و مفهومی مطالعه کنید. مطالعه صرفا هم کافی نیست. لازم است شما در رابطه با بند مربوطه فکر کنید و کلیه زوایای پنهان آن را پیدا کنید. تفسیرها و تحلیل های متفاوت را مورد بررسی قرار دهید و در نهایت به فهم روشنی از بند مربوطه برسید.

  • سرعت عمل از عوامل موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی است. همانطور که میدانید آزمون محاسبات ۶۰ سوال دارد و زمان آزمون ۲۴۰ دقیقه است و این بدان معنا هست که برای هر سوال ۴ دقیقه زمان دارید.
  • خلاصه برداری، از تکنیک ها مهم می باشد اما وقتگیر هست و برای موفقیت در هر آزمونی لازم است.

با توجه به پراکندگی مطالب در آیین نامه شما نیاز به یادداشت برداری و خلاصه نویسی دارید. در واقع خواندن بدون یادداشت برداری و خط کشیدن زیر نکات مهم یک علت مهم فراموشی است. توجه کنید که شخصی سازی آیین نامه ها یعنی نوشتن یادداشت ها و نکاتی از خودتان بسیار حائز اهمیت است و بدون این کار، کار با آیین نامه ها برای شما راحت نخواهد بود.

برای شخصی سازی می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  1. هایلایت کردن جملات مهم و کلیدی در آیین نامه (جاهایی که نیاز به توجه و دقت ویژه دارند را با رنگ متمایزی هایلایت کنید).
  2. خط کشیدن زیر کلماتی که در حین حل سوال حتما باید آن ها را در نظر بگیرید.
  3. نوشتن تفسیر، تحلیل و نکاتی کنار بند مربوطه برای عدم پراکندگی مطالب مورد نیاز برای حل یک سوال.
  4. نوشتن ارجاعات بندهای دیگر به بند مورد نظر، ربط دارند (بندهای ترکیبی مورد نیاز برای حل برخی سوالات).

شما با این خلاصه ها می تونید خودتان را از سردرگمی در کتاب ها خلاص کنید و بدین صورت زمان زیادی برای خودتان ذخیره کنید.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: