دانلود ضرورت رعایت بهداشت در قرآن

دانلود ضرورت رعایت بهداشت در قرآن

دانلود ضرورت رعایت بهداشت در قرآن

قرآن کریم، آخرین سروش آسمانی است که پیامبر اکرم (ص)آن را برای بشریت به ارمغان آورده است. این کتاب الهی، از جهات مختلفی مانند فصاحت و بلاغت، معارف عالی و قوانین استوار، خبرهای غیبی و اعجاز علمی و … معجزه محسوب می شود و در باب اعجاز علمی مباحثی چون فیزیک، شیمی، علوم پزشکی و… در آیات قرآن به چشم می خورد و آنچه در این تحقیق مطرح گردیده است مباحث مربوط به بهداشت جسم انسان است که امروزه از مهمترین شاخه های علوم پزشکی محسوب می شود. آن چه در این راستا قابل توجه است این است که اصولاً بهداشت جسمی و روحی در تعالیم انبیاء جایگاه و شیوه ای داشته است تا آن جا که پیشوایان دینی عقل سالم را در بدن سالم بیان نموده اند.

امروزه بهداشت جایگاه رفیعی در بین علوم پزشکی دارد چرا که توجه به امور مربوط به بهداشت موجب سلامت اقشار مختلف جامعه خواهد شد همه شاخه های متنوعی که در بهداشت امروز مورد مطالعه قرار گرفته است همگی در جهت توسعه سلامت و امنیت افراد قرار گرفته است.

اگر به بهداشت و اصول آن توجه کافی بشود بطور یقین اقتصاد جامعه رونق بخصوصی خواهد گرفت و از ناحیه این  عنایت و برنامه ریزی می توان به سمت قله های تمدن و توسعه انسانی قدم برداشت که سلامت و بهداشت جسم و روح زمینه ای برای عبادت و بندگی خداست که خود تکامل انسان محسوب می شود و بشر با آرامش خاطر بهتری می تواند در مسیر رضایت الهی گام بردارد.

در این کتاب سعی شده است با کمک آیات و روایات بخشی از بهداشت جسم انسان در تعالیم الهی مورد بررسی قرار گیرد، در نهایت ارتباط آن با بهداشت دانش آموزان و مدارس بررسی می شود.

تگ(برچسب): , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: