دانلود طرح احداث واحد بسته بندی عسل

دانلود طرح احداث واحد بسته بندی عسل

دانلود طرح احداث واحد بسته بندی عسل

عسل حاوی بیش از هفتاد ماده مفید برای بدن انسان است. اساسا عسل از گلوکز، فروکتوز و منو ساکارید ها ساخته شده است. همچنین عسل دارای آنزیم های مفیدی از جمله آمیلاز، سوکراز، کاتالاز، پراکسیداز و لیپاز بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزیم ها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اینکه مواد معدنی مختلفی مانند کلسیم، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، کلر، فسفر، گوگرد و ید نیز در عسل یافت می شوند.
عسل به عنوان یک ماده کامل غذایی همچنین دارای انواع ویتامین ها (B1, B2, B3, B5, B6, C, E, K) اسیدهای آلی (اسید مالیک، وینیک، سیتریک، لاکتیک و اگزالیک) و پروتئین ها بوده و می تواند ٣١۵ تا ٣٣۵ کیلوکالری انرژی (به ازای هر یکصد گرم) تولید نماید.
از دیگر سو عسل دارای خواص درمانی، ضد عفونی کنندگی و حفاظت از مواد آلی در مقابل تجزیه و فساد می باشد. ابن سینا دانشمند بزرگ ایران در کتاب قانون، در مورد معجون در هنگام زیاد شدن بلغم، اندرون را تقویت، نیرو … : فلاسفه (تهیه شده با عسل) مینویسد: عسل، خوراکی است که جوانی را جاویدان می سازد، حافظه را زیاد، اشتها را باز می کند و گذشته را در خاطره زنده می کند، اندیشه را پاک و زبان را می گشاید. کلیه موارد مطروحه، اهمیت استفاده از عسل به عنوان یک ماده غذایی مقوی و همچنین دارویی طبیعی را خاطرنشان می سازند. از دیگر سو با عنایت به رشد جمعیت و تنوع محصولات تولیدی و بالا رفتن سطح رقابت در زمینه عرضه انواع محصولات غذایی، بهبود مستمر کیفیت محصولات و ایجاد تنوع در عرضه مناسب تر، از مواردی هستند که بایستی هر چه بیشتر مد نظر قرار گیرند. رعایت این موارد می تواند منجر به دسترسی آسان و ارزان مصرف کنندگان به مواد غذایی شود.

  • موضوع طرح: بسته بندی عسل به ظرفیت ٢۴٠ تن در سال
  • محل اجرای طرح: قابل اجرا در سراسر کشور
  • سرمایه گذاری کل: ۱۷۱۴/۳ میلیون ریال
  • سهم آورده متقاضی: ۱۷۴/۳ میلیون ریال
  • سهم تسهیلات: ۱۵۴۰ میلیون ریال
  • دوره بازگشت سرمایه: ١٧ ماه

طی فرایند پرورش و نگهداری زنبور عسل، همچنین اقدام به ازدیاد کندوها می شود که این عمل به منظور ترمیم تلفات و فروش انجام می پذیرد. در مناطق گرمسیر حتی می توان از هر کندو یک بچه کندو گرفت. با اجرای این طرح، علاوه بر کسب سود مناسب اقتصادی می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان میتوانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: