دانلود طرح پرورش و پرواربندی گوساله

دانلود طرح پرورش و پرواربندی گوساله

دانلود طرح پرورش و پرواربندی گوساله

نیاز انسان به پروتئین موجب شده که دام های اهلی توسط بشر نگهداری و پرورش یافته و بخشی از نیاز غذایی وی را تامین نمایند، گرچه در سال های اخیر جایگزین هایی برای گوشت قرمز معرفی شده و لیکن طعم و مزه گوشت کماکان این محصول را بدون رقیب نگهداشته است. با عنایت به اینکه جمعیت دامی یک کشور سرمایه ملی محسوب می گردد، تداوم تولید و استفاده صحیح از فراورده های آن حیاتی می باشد. بنابراین تولید گوشت قرمز باید چنان باشد که علاوه بر امکان تداوم تولید، صیانت از جمعیت دامی کشور را بعنوان یک سرمایه ملی و استفاده بهینه از فرآورده های آن را میسر سازد.
افزایش جمعیت کشور در سال های اخیر و به تبع آن افزایش مصرف فرآورده های غذایی موجب شده است که روش های سنتی استحصال مواد غذایی اعم از کشاورزی و دامداری کارآیی خود را از دست بدهند. از سوی دیگر با توجه به نیاز حیاتی انسان به پروتئین و همچنین سیاست های دولت جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم خودکفایی و عدم وابستگی به بیگانگان در تامین مواد غذایی اساسی مورد نیاز شهروندان، در گام نخست و دستیابی به بازار های خارجی منطقه ای و فرا منطقه ای و در گام بعدی، بکارگیری روش های علمی نوین اهمیت روز افزونی یافته است.

  • موضوع طرح: پروار بندی گوساله
  • ظرفیت: یکصد راس در هر دوره (دویست راس در سال)
  • محل اجرای طرح: قابل اجرا درکلیه مناطق کشور
  • سرمایه گذاری کل: ۹۸۸/۷ میلیون ریال
  • سهم آورده متقاضی: ۱۰۸/۷ میلیون ریال
  • سهم تسهیلات: ٨٨٠ میلیون ریال
  • میزان اشتغال زایی: ١٣ نفر

طرح های دامپروری خصوصا پرورش گاو و گوسفند با روش های علمی و درقالب واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی موجبات دستیابی به تولید اقتصادی و بهداشتی فراورده های دامی را فراهم می آورد. با اجرای این گونه طرح ها علاوه بر تامین پروتئین دامی جوامع در حال رشد، راندمان تولید افزایش یافته و از امکانات بالقوه و بالفعل محلی و منطقه ای استفاده بهینه به عمل می آید مضافا اینکه باعث ایجاد اشتغال مولد گردیده و سود دهی معقولی را برای سرمایه گذار در پی خواهد داشت. ضمن اینکه این طرح دارای این قابلیت می باشد که در قالب تعاونی های بانوان به مرحله اجرا درآید.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: