دانلود طرح کسب و کار تولید داروهای گیاهی

دانلود طرح کسب و کار تولید داروهای گیاهی

دانلود طرح کسب و کار تولید داروهای گیاهی

استفاده از داروهای مختلف در زندگی روزمره انسانها امری اجتناب ناپذیر است، وقتی که بیماری به وجود می آید جهت رفع آن نیاز به استفاده از دارو احساس می شود. در گذشته که هنوز علم طب مجهز به تکنولوژیهای جدید نشده بود ، پزشکان جهت رفع درد بیماران و بهبود آنان از گیاهان استفاده می نمودند ، گیاهانی که دارای مواد مؤثره بودند شناسایی و گردآوری و به عنوان گیاهان دارویی شناخته شدند. به مرور زمان با تکامل علم شیمی مواد مؤثره این گیاهام مشخص و تجزیه گردید و در لابراتوراهای داروسازی مواد مؤثره مشابه به صورت شیمیایی ساخته شدند و به این ترتیب داروهای شیمیایی که می تونستند در حجم وسیع تر و به صورت راحت تری تولید شوند، جایگزین بسیاری از گیاهان گردیدند.

امروزه عقیده بسیاری بر این نکته معطوف گردیده که استفاده از داروهای شیمیایی می تواند دارای عوارض جانبی باشد و لذا بهتر است تا دوباره از گیاهان جهت کنترل بیماریها استفاده نمود، منتها این بار این تفاوت وجود خواهد داشت که با پیشرفت علم می توان دزهای مورد لزوم و کنترل شده را در داروهای گیاهی تولید شده وارد نمود.

  • موضوع طرح: تولید داروهای گیاهی (پماد کاپسی کوم و قرص آنتوم )
  • ظرفیت : ٢٧٠ هزار تیوپ پماد و ٣ میلیون عدد قرص در سال
  • سرمایه گذاری کل: ١٣٧٠ میلیون ریال
  • سهم آورده متقاضی: ١٧٠ میلیون ریال
  • سهم تسهیلات: ١٢٠٠ میلیون ریال
  • میزان اشتغالزایی: بیست نفر

در هرصورت وجود فلورهای طبیعی مناطق مختلف می تواند انگیزه مناسبی برای ایجاد کارخانه های تولید گیاهان دارویی باشد که در کنار دانش فنی و تخصص لازم موجب به وجود آمدن اشتغال، کاهش خروج ارز از کشور و در نهایت حصول سود و حتی ارز آوری خواهد شد.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: