دانلود فایل آموزشی خاموش کردن چراغ چک ترمز ABS

دانلود فایل آموزشی خاموش کردن چراغ چک ترمز ABS

دانلود فایل آموزشی خاموش کردن چراغ چک ترمز ABS

توقف خودرو به‌خصوص در سرعت‌های بالا و در آب‌و‌هوای بارانی کار آسانی نیست؛ سیستم ترمز ضد قفل (ABS) در این شرایط، یکی از بهترین گزینه‌های موجود است که راننده می‌تواند به آن تکیه کند. در حقیقت در جاده‌های خیس و بارانی، حتی راننده‌های حرفه‌ای با ترمزهای معمولی نمی‌توانند به خوبی یک راننده‌ی متوسط با ترمز ABS خودرو را متوقف کنند.

خودروهایی که فاقد ترمز ای بی اس می باشند وقتی راننده پای خود را بطور ناگهانی روی پدال ترمز  فشار دهد در صورتی که جاده لغزنده باشد چرخ های خودرو قفل شده و راننده کنترل خودرو را از دست خواهد داد ، همه کسانی که تجربه رانندگی با اتومبیل به خصوص در جاده های خیس و لغزنده را دارند به خوبی می دانند که در این شرایط چقدر کنترل خودرو مشکل است و تا چه اندازه خطر سر خوردن به خصوص هنگام ترمزهای ناگهانی وجود دارد که کمتریننتیجه آن پرتاب خودرو به بیرون جاده است.

ترمزهای  ABS در بیان ساده دستگاهی الکترونیکی هستند که در هنگام ترمزگیری با کنترل فشار (قطع و وصل کردن فشار) هیدرولیک در کسری از ثانیه ارتباط لنت با دیسک یا کاسه را برقرار و قطع می کنند و تکرار سریع و مداوم این عمل باعث از میان رفتن حالت بلوکه کردن یا قفل کردن ترمزها می‌شود .

افرادی که علاقه دارند به کار فنی و نمیخواهند خودروشان را به دست هرکسی بسپارند که یا خرابتر کند یا هزینه زیادی متقبل شوند، این فایل تایپی و دارای تصویر جهت درک راحت میباشد و خیلی ساده جهت خاموش شدن چک به علت ترمز برای پراید، پژو و اکثر خودرو ها به همین منوال هست. ماشین هایی که ترمزشان مشکل دارد، مثل پراید و … که اکثرا اذیت میشوند حین ترمز گیری و صدای خر خر میکند و کاسه چرخ را عوض کردند و از نوع  معمولی انداختند میتوانند به راحتی مشکل را رفع کنند.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: