دانلود مجموعه نمونه سوالات قرآن هشتم متوسطه

دانلود مجموعه نمونه سوالات قرآن هشتم متوسطه

دانلود مجموعه نمونه سوالات قرآن هشتم متوسطه

قرآن کریم از صدر اسلام تاکنون، محور تمامى علوم و معارف اسلامى بوده است. در طول تارىخ اسلام، هر نوع تعلیم و تربیت از قرآن آغاز شده و در کنار آن ادامه ىافته است.
خداوند در دومین آیه از سوره مبارکهٔ جمعه، آن گاه که از بعثت پیامبر اکرم صلی اللهّٰ علیه و آله سخن می گوید، برنامهٔ این بعثت و رسالت را در تلاوت آیات الهی، تزکیهٔ مردم، تعلیم قرآن کریم و حکمت الهی خلاصه می کند. این آیه آن قدر اهمیت و جامعیت دارد که می توان گفت تمامی هدایت الهی، احکام دین و رستگاری در دو جهان، در گرو عمل به آن است. علاقه و انس با قرآن کریم، قرائت و تلاوت مستمر و روزانهٔ آن، درک معنای عبارات و آیات و تلاش برای تزکیهٔ هرچه بیشتر، به منظور فهم بهتر قرآن و عمل به دستورهای خداوند، همه از ضروری ترین اهداف آموزش قرآن است.
آموزش قرآن، از دیرباز، در آموزش و پرورش به عنوان یک موضوع آموزشی مورد توجه بوده است، ولی همیشه این آموزش از آنچه سزاوار آخرین کتاب آسمانی است و از لوازم یک برنامهٔ درسی همه جانبه می باشد، فاصله داشته است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی  بحمداللهّٰ  برای احیا و اعتلای این آموزش، تلاش های زیادی شده که در چند سال اخیر نیز گسترش و عمق بیشتری یافته است؛ از آن جمله، اهداف آموزش قرآن در دوره های مختلف تحصیلی مورد بازنگری قرار گرفته و نسبت به گذشته جامعیت بیشتری پیدا کرده است. همچنین در کنار آموزش قرائت قرآن که اولین گام در آشنایی و انس با کتاب الهی است درک معنا و مفهوم آیات قرآن مورد توجه جدی قرار گرفته است.
از این رو، انتظار می رود شما عزیزان نیز با جدیت و تلاش لازم، زمینهٔ آموختن، علاقه و انس هرچه بیشتر دانش آموزان را با قرآن کریم فراهم آورید.

این مجموعه شامل ۳ نمونه سوال امتحانی درس قرآن مقطع هشتم متوسطه میباشد.

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: