دانلود مقاله بررسی چالش های رو در توسعه آموزش مجازی و راهبرد مقابله با آن ها در شرکت ملی حفاری ایران

دانلود مقاله بررسی چالش های رو در توسعه آموزش مجازی و راهبرد مقابله با آن ها در شرکت ملی حفاری ایران

دانلود مقاله بررسی چالش های رو در توسعه آموزش مجازی و راهبرد مقابله با آن ها در شرکت ملی حفاری ایران

شرکت ملی حفاری ایران از شرکتهای زیر مجموعه وزارت (شرکت ملی نفت ایران) می باشد که وظیفه حفاری چاه های نفت و گاز و انجام خدمات فنی مربوطه را در سراسرنقاط ایران و کشورهای منطقه عهده دار بوده و شامل بیش از ۱۰۰۰۰ نفر نیروی رسمی و پیمانی می با شد که به دو بخش نیروهای ستادی مستقردر مرکز شرکت و نیروهای عملیاتی که عمدتا بصورت اقماری همراه دکل های حفاری در سطح کشور انجام وظیفه مینمایند. با توجه به حرکت اقتصاد کشور به سمت جهانی شدن و لزوم حضور کلیه شرکت ها در مناقصات بین المللی، تجهیز شرکت ها به علوم و فنون روز و روز آمد نمودن پرسنل به امری لازم و ضروری تبدیل گردیده و شرکت هایی که به امر آموزش پرسنل خود اهتمام نورزند بصورت طبیعی از گردونه رقابت حذف میشوند لذا شرکت ملی حفاری ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و آموزش پرسنل به عنوان حرکتی مستمر و پایدار در شرکت درحال نهادینه شدن میباشد.
با توجه به نوع کار حفاری و حضور عمده پرسنل بر سر دکل های حفاری و شیفتی بودن کار عمده پرسنل (14 روز کار – ۱۴ روز استراحت) و نیز پراکندگی دستگاه های حفاری در سطح کشور استفاده از روش های سنتی آموزش به دلایل زیر عملا غیر ممکن یا مشکل میباشد:

  1. پرسنل عملیاتی تمایل چندانی به حضور در دوره های آموزشی در ایام استراحت خود ندارند.
  2. اگر این دوره ها در زمان کار پرسنلی برگزار شود دستگاه ها با کمبود نیرو مواجه میشوند.
  3. حضور پرسنل از شهرهای مختلف و استقرار در اهواز برای مدت دوره مستلزم هزینه های اقامت، غذا و پرداخت حق مأموریت و . . . میباشد.
  4. عدم تمایل پرسنل به آموزش های قدیمی و سنتی و …
  5. با گسترش کاربرد فناوری اطلاعات در کشور و توسعه ارتباطات استفاده از آموزش های الکترونیکی توجه به داشتن توانهای بالقوه نمونه زیر، بعنوان جایگزینی برای آموزش های سنتی میتواند جهت رسیدن به اهداف فوق ما را یاری دهد.
  6. امکان گسترش آموزش و فراگیر نمودن آن جهت تمامی پرسنل.

کلمات کلیدی: آموزش الکترونیکی، یادگیری الکترونیکی، مشکلات سیستم های آموزشی سنتی، شرکت ملی حفاری ایران، چالش های استقرار سیستم آموزش الکترونیکی

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: