دانلود پاورپوینت انواع سقف های ساختمانی

دانلود پاورپوینت انواع سقف های ساختمانی

دانلود پاورپوینت انواع سقف های ساختمانی

سقف کامپوزیت، نوعی سقف است که بصورت ترکیبی از تیرآهن و بتن می‌باشد. در این سقف‌ها با نصب برشگیر که اغلب از پروفیل نبشی است، پیوستگی لازم بین بتن و فولاد ایجاد می شود. همچنین از میلگردهای حرارتی در دو جهت عمود بر هم ضمن ایجاد یکپارچگی بیشتر از ترک خوردن بتن جلوگیری می کنند.

تیرهای فرعی در این سقف ها تیرآهن های لانه زنبوری یا ساده هستند. برای قالب بندی این سقف ها معمولا از تخته کوبی استفاده می شود. این سقف ها در مقایسه با سقف تیرچه بلوک از مقاومت بیشتری برخوردارند و در هنگام زلزله بدلیل یکپارچگی بیشتر، بهتر عمل می کنند. تیرچه های فولادی متشکل از یک نبشی در بال فوقانی و یک تسمه در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده درجان می باشند.  فاصله بین تیرچه ها ۷۳ تا ۱۰۰ سانتی متر و ضخامت بتن روی سقف بین ۴ تا ۱۰ سانتی متر است. تیرچه ها خود ایستا هستند و به نحوی طراحی شده اند که به تنهایی وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کنند. لذا اجرای این سقف نیاز به استفاده از شمع ندارد.

 

این فایل شامل انواع سقف های ساختمانی (سقف کامپوزیت کلاسیک، سقف کامپوزیت فولادی، سقف تیرچه بلوک، سقف کوبیاکس) همراه عکس سقف ها و نحوه اجرا  سقف ها با عکس و توضیحات، مزایا و معایب استفاده آنها در ساختمان، همچنین نمونه های داخلی اجرا شده این سقف ها میباشد. 

تگ(برچسب): , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: