دانلود پاورپوینت سیکلو سیلیکات ها (سیلیکات های حلقوی)

دانلود پاورپوینت سیکلو سیلیکات ها (سیلیکات های حلقوی)

دانلود پاورپوینت سیکلو سیلیکات ها (سیلیکات های حلقوی)

کانی‌های سیلیکات از ترکیب شدن سیلیسیم، اکسیژن و یک یا چند فلز به دست می‌آیند و به دو دسته سیلیکات‌های تیره (دارای آهن و منیزیم) و سیلیکات‌های روشن (بدون آهن و منیزیم) تقسیم می‌شود.
لیوین، پیروکسین، آمفیبول، میکای سیاه، تورمالین، تالک، سرپانتین و آزبست، نمونه‌هایی از دستهٔ نخست و کوارتز، فلدسپات، میکای سفید و کائولینیت، نمونه‌هایی از دستهٔ دوم هستند.

کوچکترین واحد سازنده سیلیکات‌ها به شکل یک هرم چهار وجهی است که سطوح آن را مثلث‌های متساوی الاضلاع تشکیل می‌دهند.

این بنیان‌های چهار وجهی سیلیکات، بار الکتریکی منفی دارند و باید یکدیگر را دفع کنند ولی در ساختمان بلورین کانی‌ها، این بنیان‌ها به وسیله یون‌های مثبتی چون آلومینیم، آهن، منیزیم و … طوری به یکدیگر پیوند داده شده‌اند که واحد سازنده بلوری در مجموع دارای بار خنثی است. یون‌های پیوند دهنده بنیان‌ها دارای اندازه و بار الکتریکی متفاوتند.

به‌طور کلی یون‌های تقریباً هم‌اندازه می‌توانند جانشین یکدیگر شوند (آهن و منیزیم که شعاع یونی نزدیک به هم دارند با سدیم و کلسیم که جای یکدیگر را در ساختمان بلورین کانی اشغال می‌کنند) این وضع تغییر مهمی را در ساختمان کانی به وجود نمی‌آورد. جدای از دسته‌بندی کانی‌ها بر اساس رنگ و تیرگی یا روشنی آن‌ها، کانی‌های سیلیکاتی براساس ساختار بلوریشان به ۶ زیرشاخه تقسیم می‌شوند.

امروزه با پیشرفت ابزارهای آموزشی ، آموزش دروس برای دانش آموزان و دانش پژوهان بسیار ساده شده است.
دیگر لازم نیست مقدار زیادی کتاب و جزوه تهیه کنید و وقت خود را تلف کنید.
نرم افزار پاورپوینت (POWERPOINT) از سری نرم افزارهای مجموعه آفیس شرکت مایکروسافت ، نرم افزاری قوی برای تهیه اسلاید آموزشی از مطالب درسی و … میباشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
استفاده از نرم افزار پاورپوینت (POWERPOINT) امر یادگیری را بواسطه استفاده همزمان از نوشته ، صوت و تصویر و نمودار و … تسهیل بخشیده و درصد یادگیری را افزایش میدهد.

 

اهداف پاورپوینت سیکلو سیلیکات ها (سیلیکات های حلقوی):

  1. رابطه میان ساختمان داخلی و خواص فیزیکی را در کانی های زیر رده سیکلو سیلیکاتها
  2. فرمول شیمیایی، بلورشناسی، خواص فیزیکی و نمودهای تشخیص کانی های بریل، کردیریت و تورمالین در نمونه های دستی
  3. نحوه پیدایش کانی های فوق
  4. موارد استفاده مهم این کانی ها
  5. شناسایی و نامگذاری کانی های مهم این زیر رده در نمونه دستی به طور صحیح

تگ(برچسب): , , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: