دانلود پاورپوینت مراحل ساخت ساختمان های اسکلت بنایی

دانلود پاورپوینت مراحل ساخت ساختمان های اسکلت بنایی

دانلود پاورپوینت مراحل ساخت ساختمان های اسکلت بنایی

هماهنگی سیستم سازه با نوع مصالح در طراحی بنا عامل بسیار مهمی است. به طور مثال دربعضی از سازه ها نقش باربری را دیوارهای آجری و سنگی (مصالح بنایی) به عهده دارند که ساختمان های اسکلت بنایی نامیده می شوند. در بعضی دیگر از ساختمان ها بار سقف به وسیله بتن ها و ستون ها تحمل می شود، این اعضای باربر از فولاد یا بتن مسلح ساخته می شوند، به این نوع ساختمان ها به طور کلی اسکلتی گویند. نام خاص این گونه سازه ها بر حسب نوع مصالح اصلی مصرفی تعیین می شود مانند اسکلت فلزی، بتنی، چوبی و غیره. یکی از ویژگی های مهم مصالح برای پایداری ساختمان در برابر زلزله خاصیت جذب انرژی یا به عبارت دیگر خاصیت تغییر شکل زیاد قبل از شکست می باشد. رفتار کششی مصالح مختلف باهم فرق دارند؛ مصالح شکل پذیر مانند فولاد می تواند قبل از شکست تغییر شکل زیادی دهد ولی مصالح شکننده مانند آجر، تحت بارگذاری زیاد تقریبا هیچ رفتار ارتجاعی ندارد و به طور ناگهانی می شکند.

  • این فایل شامل آموزش مراحل ساخت یک ساختمان با سازه ی بنایی اعم از: پی کنی، پی ریزی، اجرای اسکلت، سقف، دیوار چینی، نما، نکات لرزه ای، مزایا و معایب و  … می باشد.
  • این اطلاعات بصورت کاملا قابل درک، مفید، کاربردی و طبقه بندی شده، ارائه شده است. در فایل پاورپوینت عکس هایی نیز به جهت درک بهتر مطالب قرار داده شده است.

تگ(برچسب): , , ,

دیگر محصولات مرتبط با این محصول: